DME914C10R
Current - Collector (Ic) (Max) : 100mA, 500mA
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Transistor Type : 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Frequency - Transition : 300MHz
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic : 250mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 10mA, 200mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 50V, 12V
Supplier Device Package : SSMini6-F3-B
Resistor - Base (R1) : 4.7kOhms
Mfr : Panasonic Electronic Components
Resistor - Emitter Base (R2) : 47kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) : 500nA
Power - Max : 125mW
Package / Case : SOT-563, SOT-666
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce : 80 @ 5mA, 10V / 270 @ 10mA, 2V
Base Product Number : DME914C1
Contact Now
Pre-Biased Bipolar Transistor (BJT) 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP 50V, 12V 100mA, 500mA 300MHz 125mW Surface Mount SSMini6-F3-B