IS46TR16640A-15GBLA1-TR
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
IS46TR16640A-15GBLA1-TR
Packaging : Reel
Product Category : DRAM
Type : DDR3
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Supply Current - Max : 290 mA
Organization : 64 M x 16
Access Time : -
Package / Case : BGA-96
Maximum Operating Temperature : + 95 C
Memory Size : 1 Gbit
Data Bus Width : 16 bit
Supply Voltage - Min : 1.425 V
Series : IS46TR16640A
Maximum Clock Frequency : 666 MHz
Supply Voltage - Max : 1.575 V
Manufacturer : ISSI
Description : DRAM 1G, 1.5V, 1333Mhz DDR3