FDMC8010ET30
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
FDMC8010ET30
Transistor Polarity : N-Channel
Technology : Si
Id - Continuous Drain Current : 174 A
Mounting Style : SMD/SMT
Tradename : PowerTrench Power Clip
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Package / Case : Power-33-8
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Channel Mode : Enhancement
Vds - Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Packaging : Reel
Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage : 1.2 V
Product Category : MOSFET
Rds On - Drain-Source Resistance : 1.3 mOhms
Number of Channels : 1 Channel
Vgs - Gate-Source Voltage : 20 V