P1502SBLRP
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
P1502SBLRP
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 5 uA
On-State Voltage : 4 V
Product Category : Sidacs
Mounting Style : SMD/SMT
Non Repetitive On-State Current : 30 A
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 140 V
Package / Case : DO-214AA-2
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Holding Current Ih Max : 120 mA
Packaging : Reel
Series : pxxx2s
Breakover Current IBO Max : 800 mA
Off-State Capacitance CO : 15 pF to 30 pF
Breakover Voltage VBO : 180 V