P3300AA61RP
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
P3300AA61RP
Off-State Leakage Current @ VDRM IDRM : 5 uA
On-State Voltage : 4 V
Product Category : Sidacs
Mounting Style : Through Hole
Non Repetitive On-State Current : 20 A
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM : 300 V
Package / Case : TO-220-3
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Holding Current Ih Max : 150 mA
Packaging : Reel
Breakover Current IBO Max : 800 mA
Off-State Capacitance CO : 20 pF to 35 pF
Breakover Voltage VBO : 360 V