ART868X130903TX13
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
ART868X130903TX13
Category : RF and Wireless RFID Transponders, Tags
Memory Type : -
Style : Encapsulated
Product Status : Active
Package : Bulk
Series : -
Mfr : Abracon LLC
Standards : EPC
Size / Dimension : 0.511" L x 0.354" W (13.00mm x 9.00mm)
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Frequency : 865MHz ~ 868MHz
Writable Memory : -
Technology : Passive
Description : RFID TAG 865-868MHZ ENCAP
Contact Now
RFID Tag Memory 865MHz ~ 868MHz EPC Encapsulated